Välkommen till ST tidningen

STO-regionens bästa gratistidning*

*Enligt vår uppfattning

Om ossKontakta oss

Dina lokala nyheter

Lokalproducerad journalistik

och vinnande strategier för annonsering

ST tidningen delas ut gratis till alla hushåll i Stenungsund, Tjörn och Orust kommun på onsdagar och har så gjorts i över 35 år. Här skildras intressanta människor och händelser på ett professionellt journalistiskt sätt tillsammans med dina annonser.

Tillsammans med Lokaltidningen Stenungsund Tjörn Orust lägger vi upp en vinnande strategi för just dig och ditt företag. Du har ovärderlig kunskap om dina kunder, produkter och tjänster. Vi har erfarenhet, fakta och kunskap om marknaden som kan ge dig ordentlig fart på affärerna.

Ålder

35-45

Män

46%

Kvinnor

54%

Våra läsare är dina kunder

lär känna dem, det tjänar du på!

Stenungsund, Tjörn och Orust kommuner har 56 000 invånare i 29 000 hushåll tillsammans. De spenderar totalt 7,9 miljarder om året på varor och tjänster enligt Orvesto.

Dessa tre kommuner har unika lägen vid havet och under sommarhalvåret nästan fördubblas antalet invånare i kommunerna tacka vare alla sommargäster. Dessa skall sova, äta och uppleva kusten och dess utbud.

Säg hej

Kontakta oss

St-tidningen, Strandvägen 54, Stenungsund
Postadress: Box 64, 444 21 Stenungsund
Redaktion: redaktion@sttidningen.se, 0303-72 82 15

Pontus Roos

VD
pontus.roos@otv.se
0303-37 47 53

Fredrik Bergvall

Säljare
fredrik.bergvall@sttidningen.se
0739-61 46 17

Helena Broberg

Säljare
helena.broberg@sttidningen.se
0303-72 82 36

Malin Lund

Säljare
malin.lund@sttidningen.se
0739-61 46 13

Fredrik Oredsson

Digitala Medier
fredrik.oredsson@otv.se
031-86 84 04